تجهیزات شبکهکمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:

خرید و فروش تجهیزات شبکه

برای خرید تجهیزات شبکه باید از گروه های تخصصی بهره برد زیرا تنوع و تعدد محصولات و شرکتهایی که در مسیر تولید تجهیزات شبکه قرار دارند، به شدت زیاد است. حتی برخی از برندها برای تولید تجهیزات خاصی از شبکه دارای محبوبیت هستند. در نتیجه باید توجه داشت که برای تامین قطعات و تجهیزات مورد نیاز شبکه با گروه های فنی مشورت نمود. به عنوان مثال فقط در خصوص کابل شبکه شاید بتوان بیش از 10 گروه کابل با مشخصات مختلف را مد نظر قرار داد. کارشناسان فروشگاه اینترنتی شبکه سنتر می توانند در خصوص قیمت فروش تجهیزات شبکه با استانداردهای مورد نیاز، مشاورانی امین برای مشتریان باشند. 

 معرفی تجهیزات شبکه

شبکه فضای اشتراکی کاربران برای دستیابی به اطلاعات و داده هایی خاص است.برای ایجاد شبکه نیازمند تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری متعدد و متنوعی هستیم. بخش سخت افزاری نیز شامل سخت افزار فنی و بخش تجهیزات اجرایی و نصب است. وجود تجهیزات مختلف و متفاوت برای برپایی یک فضای شبکه ای به اندازه ای گسترده است که گاهی اوقات برای افراد عادی بسیار تعجب برانگیز است. 

تجهیزات پسیو، تجهیزات سخت افزاری و امنیتی، تجهیزات مرتبط برای اتصال و معماری بنا و بسیاری از مواردی که در این خصوص باید مورد توجه قرار گیرند، به عنوان بخشی از تجهیزات شبکه به شمار می روند. تجهیزات شبکه در دسته بندی های مختلف مورد توجه هستند. تجهیزاتی که فعال هستند و تجهیزات غیرفعال و مصرفی شبکه که پسیو نام دارند. در ادامه در خصوص برخی از این تجهیزات مطالبی ارائه خواهد شد.

انواع تجهیزات شبکه

با توجه به نکاتی که اشاره شد باید بیان کرد که تجهیزات شبکه بسیار گسترده اند. کارت شبکه، انواع سوئیچ شبکه، روتر، مودم، سرور و انواع مبدل گوشه ای از این تجهیزات هستند. از سوی دیگر تجهیزات پسیو مانند انواع کابل که دارای تنوع به شدت بالایی می باشد، آنتن بی سیم، رک، پچ پنل و پچ کورد همگی گوشه دیگری از انواع تجهیزات شبکه را شامل می شوند. حتی با توجه به نوع تجهیزات، برخی از آنها قابل برنامه ریزی بوده و برخی فیزیکی هستند و فقط مصرفی می باشند که برخی از آنها اشاره شده اند. 

تجهیزات شبکه

سرور بخش اصلی با قابلیت های فراوان و تجهیزات مربوط به خود است که دارای تجهیزات مربوطه برای تعیین درجه دمای جهت جلوگیری از تخریب می باشد. همچنین انواع لامپ های هشدار دهنده وضعیت نیز در این نوع از تجهیزات تعبیه شده تا صدمات ایجاد شده را به حداقل برساند. 

دلیل آن است که با گذر شدید جریان الکتریکی ممکن است سرور و تجهیزات حواشی آن دچار صدمه شوند که به منظور جلوگیری از این حادثه تمهیدات مختلفی در نظر گرفته شده است. 

با این تفاسیر می توان گفت که برخی از تجهیزات شبکه به صورت فعال عمل می کنند و برخی دیگر غیر فعال هستند که آنها را پسیو می نامند. لذا تمام چیزهایی که برای برپایی شبکه مورد نیاز است، به عنوان تجهیزات شبکه معرفی می شوند. یک نوع دیگر از تجهیزات شبکه، تجهیزات اکتیو شبکه است.

رک چیست و چه کاربردی دارد؟

برای این که برخی از تجهیزات فعال شبکه و سرور را بتوان برای مدیریت بهتر مورد استفاده قرار داد، فضایی تعبیه شده است که به آن رک گفته می شود. این فضا برای نگهداری تجهیزاتی مانند سوئیچ، روتر، مودم و موارد مشابه آن است که در درون رک جانمایی می شوند. این فضا می تواند کاربردهای متعددی داشته باشد. 

از آنجایی که سرور و تجهیزات جانبی آن باید خنک نگهداشته شوند و تهویه هوا بخشی از نیاز این تجهیزات می باشد، رک شبکه می تواند این امکان را فراهم نماید. با توجه به حجم تجهیزاتی که در درون رک قرار می گیرد، می توان از نوع دیواری و یا نوع ایستاده آن بهره برد. ارتفاع رک را با واحدی به نام یونیت می سنجند.

 ارتفاع رک دیواری از 5 تا 9 یونیت می باشد. رک ایستاده دارای فضای بیشتری است و می تواند از تجهیزات بیشتر در آن استفاده نمود. حتی مزیت رک های ایستاده آن است که در درون آنها از فن نیز استفاده می شود. ارتفای این نوع از رک ها تا 44 یونیت نیز می رسد. حتی می توان تعداد فن های داخلی را افزایش داد و این امکان در رک های ایستاده در نظر گرفته شده است. این موضوع به عمق رک نیز بستگی دارد. تنوع پورت های مختلف برای اتصال به تجهیزات مورد نیاز در این نوع از رک ها وجود دارد. گاهی اوقات برای شبکه های پیچیده تر چند رک را کنار هم قرار می دهند و از آنها استفاده می نمایند و یک ابر شبکه ایجاد می نمایند. 

برای محافظت بیشتر از رک ها، از درب استفاده می شود که جنس درب این تجهیزات می تواند از شیشه و تلفیق شیشه و فلز باشد. اما در مجموع با تمام اطلاعات بیان شده باید اشاره نمود که در تولید رک ها استانداردهایی در نظر گرفته شده است که می توان با توجه به ساختار شبکه مورد نیاز، رک مورد نیاز را انتخاب کرد.

خرید تجهیزات شبکه

خرید تجهیزات شبکه