آموزش تنظیم Busy Tone در گیت وی گرنداستریم

گیت وی های گرنداستریم تجهیزاتی هستند که می‌توانند هزینه راه اندازی سیستم تلفن VoIP برای کسب و کارهای کوچک را کاهش دهند؛ چون گیت وی های ویپ، سیستم های تلفن سنتی را به یک شبکه ویپ متصل کنند. در ادامه با فروشگاه اینترنتی پیام ماهواره همراه باشید و علاوه بر کسب اطلاعات بیشتر درباره گیت وی گرنداستریم سری GXW درباره نحوه تنظیم Busy Tone نیز اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 آموزش تنظیم Busy Tone در گیت وی گرنداستریم

 آموزش تنظیم Busy Tone در گیت وی گرنداستریم

انواع گیت وی های گرنداستریم و آشنایی با گیت وی gxw4104 و gxw4108

گیت وی های گرنداستریم به دو دسته FXO و FXS تقسیم بندی می‌شوند. FXO برای اتصال سیستم تلفن ویپ به PSTN یا شبکه سوئیچ عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرند و مدل FXS برای اتصال دستگاه های فکس و تلفن های سنتی به سرویس ویپ استفاده می‌شوند.

گیت وی gxw4104 با چهار پورت FXO ارائه می‌شود و امکان اتصال چهار خط PTSN به سیستم IP PBX یا سیستم تلفن آنالوگ را امکان پذیر می‌سازد. از ویژگی های دیگر آن می‌توان به دو پورت اترنت که برای مسیریابی شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرند، اشاره کرد.

گیت وی gxw4104 گرنداستریم

آشنایی با گیت وی gxw4104


قیمت gxw4104 در بازارهای جهانی در حدود 249 دلار است و برای خرید آن با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت کافی است که به فروشگاه اینترنتی پیام ماهواره مراجعه کنید.

نکته دیگر این است که اگر به تعداد پورت های بیشتری نیاز داشته باشید می‌توانید مدل gxw4108 گرنداستریم را خریداری نمایید که 8 پورت FXO و دو پورت شبکه 10/100 مگابیت بر ثانیه را در اختیار شما قرار می‌دهد و با مدل قبلی نیز چندان اختلاف قیمت ندارد. قیمت FXO 8 پورت در بازارهای جهانی نیز در حدود 257 دلار است.

گیت وی gxw4108 گرنداستریم

آشنایی با گیت وی gxw4108


این دو نوع از گیت وی گرنداستریم از نظر قیمت تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند، پس نکته مهم قبل از خرید این است که باید بدانید کدامیک از مدل های گفته شده برای قرار گرفتن در محیط کسب و کار شما مناسب هستند.

علاوه بر تمام ویژگی های مثبتی که گیت وی های سری GXW دارند و همچنین کیفیت بالای محصولات شرکت گرنداستریم برای کسب و کارهای کوچک، این سری همچنین video surveillance port و یا پورت نظارت ویدیویی را ارائه می‌دهند که باعث شده است به عنوان تنها محصولات متناسب با کسب و کارهای کوچک با این ویژگی شناخته شوند.

اما قبل از پرداختن به آموزش تنظیم Busy Tone در گیت وی های گرنداستریم دلایلی که باعث می‌شوند این محصولات را خریداری نمایید در زیر آمده اند.

  1. پشتیبانی از چهار یا هشت پورت برای اتصال
  2. قیمت بسیار مناسب و ارائه عملکرد بالا
  3. دو پورت شبکه با سرعت 10 تا 100 مگابیت بر ثانیه
  4. حفاظت امنیتی پیشرفته با استفاده از SRTP

Secure Real-time Transport Protocol، پروتکلی که رمزنگاری، احراز هویت و یکپارچه بودن پیام را تضمین و از وقوع بسیاری از حملات جلوگیری می‌کند.

  1. امکان ادغام با مجموعه گسترده ای از IP-PBX ها و محیط های مبتنی بر SIP
  2. پشتیبانی از PSTN Failover به هنگام قطعی برق

این ویژگی باعث می‌شود که به هنگام قطع شدن جریان برق امکان برقراری تماس در خارج از PSTN وجود داشته باشد.

  1. پشتیبانی از caller ID و کدک های مختلف
  2. انعطاف پذیری بالا

و بسیاری از ویژگی های دیگر مانند کانفیگ آسان، گیت وی گرنداستریم را به یکی ار بهترین انتخاب ها برای کسب و کارهای کوچک و متوسط تبدیل کرده است.

نحوه تنظیم Busy Tone در گیت وی های گرنداستریم

آموزش تنظیم Busy Tone در گیت وی های گرنداستریم بسیار آسان است اما قبل از آن باید توضیح دهیم که دلیل این اتفاق چیست؟

زمانی نیاز دارید تنظیمات مربوط به tone disconnect را تغییر دهید و به اصطلاح Busy Tone را فعال نمایید که تماس از سوی گیت وی قطع نشود و خط، حتی بعد از اتمام تماس از سوی تماس گیرنده همچنان مشغول بماند.

برای رفع این مشکل کافی است که به آدرس IP که بر روی گیت وی شما قرار دارد مراجعه کنید و مانند تصویر زیر به تب FXO Lines مراجعه کنید.

تب FXO lines گیت وی گرنداستریم

به تب FXO lines مراجعه کنید.

اعدادی که در این تب وجود دارند متناسب با استانداردهای تلفن شما تکمیل شده اند و اگر پس از فعال سازی Busy Tone مشکل شما برطرف نشد، می‌توانید از مقادیری که در ادامه معرفی خواهیم کرد استفاده کنید.

در همین صفحه مانند تصویر زیر، و در بخش Enable tone disconnect باید مقادیر Busy Tone را از ch1-8:N; به ch1-8:Y; تغییر دهید. Y حرف اول Yes و به معنی فعال سازی این حالت است.

تنظیم Busy Tone در گیت وی های گرنداستریم

تغییر مقادیر enable tone disconnect

اکنون به تصویر شماره یک نگاه کنید، مقادیری که در call progress tones قرار دارند ممکن است نیاز به تغییر داشته باشند، چون حتی ممکن است با فعال سازی حالت Busy Tone مشکل شما برطرف نشود. در این حالت می‌توانید از مقادیر زیر استفاده کنید.

Dial Tone P3000 = ch1-4:f1=425@-10,f2=425@-13,c=20/30-70/80; 

Ringback Tone P3001 = ch1-4:f1=425@-10,f2=425@-10,c=100/400; 

Busy Tone P3002 = ch1-4:f1=425@-10,f2=425@-10,c=30/30; 

Reorder Tone P3003 = ch1-4:f1=425@-10,f2=425@-10,c=15/15;

در صورتی که با مقادیر بالا مشکل شما برطرف نشد می‌توانید از نرم افزار cool edit برای بدست آوردن مقادیری که متناسب با مدل گیت وی شما است استفاده کنید.

در این محتوای آموزشی سعی شد تا اطلاعات بیشتری درباره گیت وی گرنداستریم در اختیار شما قرار گیرد و مزایایی که باعث می‌شود گیت وی های گرنداستریم و به طور خاص سری GXW را خریداری کنید، شرح داده شد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره گیت وی ویپ با ما در ارتباط باشید.