زمانی که کاربران سیستم تلفن تحت شبکه یا ویپ ایزابل را راه اندازی می کنند، می توانند از ویژگی ها و قابلیت های متنوع این سیستم تلفنی استفاده کنند. در این مقاله ما قصد داریم در خصوص امکانات ایزابل با شما صحبت کنیم و اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم که قطعا می تواند برای شما جالب باشد.

دانلود ایزابل

قبل از هر چیز اگر هنوز ایزابل را دانلود و نصب نکرده اید میتوانید با استفاده از لینک زیر به دانلود ایزابل بپردازید:

دانلود ایزابل جدید issabel download


دانلود ایزابل جدید issabel download

دانلود ایزابل جدید issabel download

آشنایی با امکانات و قابلیت های ایزابل

امکانات ایزابل از نگاه داخلی سیستم

پس از دانلود ایزابل به معرفی آن میپردازیم یکی از مهم ترین ویژگی های این سیستم تلفنی که با نام Issabel در دسترس شما می باشد این است که  می توانید به امکانات زیادی دسترسی داشته باشید. در این قسمت شما می توانید از قسمت Extentions به راحتی در سیستم تلفنی به موجودی ها دسترسی داشته باشید و روی داخلی ها نیز ویژگی های مورد نیاز خود را پیاده سازی کنید. در ادامه امکانات ایزابل که در دسترس شماست، می توانیم به امکان Call Waiting اشاره داشته باشیم که در واقع قابلیت انتظار و پشت خطی را برای هر تماس ایجاد می کند و باید بدانید که تعداد تماس هایی که به صورت پشت خطی می توانند توسط ایزابل پشتیبانی شوند، به قابلیت هایی بستگی دارد که از سوی ویپ به شما ارائه داده می شود.

از دیگر قابلیت های این ابزار می توان به انتقال تماس اشاره داشت. در قابلیت Call Forward که از برجسته ترین قسمت های امکانات ایزابل به شمار می رود، شما می توانید یک کد خاص را تعریف کنید تا شماره داخلی دیگر را شماره گیری کنید. از مهم ترین ویژگی های این قسمت در میان امکانات ایزابل می توان به موارد زیر اشاره نمود :

  • شما می توانید مکالمه خود را به شماره ای در خارج از سیستم تلفنی انتقال دهید.
  • امکان انتقال مکالمه در صورتی که یک داخلی خاص مشغول بود به داخلی دیگر امکان پذیر است.
  • امکان انتقال مکالمه در صورتی که یک داخلی خاص در دسترس نباشد.
  • انتقال مکالمه از یک شماره داخلی خاص در تمامی حالت ها امکان دارد.

از دیگر امکانات ایزابل که می تواند برای شما جذاب باشد، قابلیت Follow me در ایزابل است. در این قابلیت شما می توانید لیستی از شماره های داخلی را به شماره های دیگر انتقال دهید تا در صورتی که در یک محل حضور نداشتید، سایر شماره ها زنگ بخورند. همچنین شما می توانید تعداد شماره های خود را در قابلیت Follow me بیشتر کنید و در کنار آن امکان پخش تماس مابین تمامی شماره های لیست به صورت همزمان وجود خواهد داشت. از دیگر امکانات ایزابل در قابلیت Follow me شما می توانید از Ring All استفاده داشته باشید. این قابلیت به شما کمک می کند تا شماره های لیست را به صورت همزمان در اختیار داشته باشید. همچنین قابلیت Hunt را می توان به عنوان روشی برای اضافه کردن شماره تماس به ترتیب اولویت دانست و در نهایت شما می توانید امکان پخش فایل های صوتی را میان کسانی که به شما تماس گرفته اند در Follow me داشته باشید.

قابلیت های ایزابل

قابلیت های ایزابل

در نهایت می توان گفت که امکان پخش موسیقی برای شما در حالت تماس گیرنده ایجاد شده است و شما می توانید شماره تماس های لیست را داشته باشید.

امکانات صوتی ایزابل

امکانات صوتی ایزابل

امکانات صوتی ایزابل

امکانات ایزابل در بخش صوتی می تواند به شما کمک کند تا در کوتاه ترین زمان به بهترین نتایج دسترسی داشته باشید. در این خصوص باید بدانید که در صندوق صوتی ایزابل که به عنوان Voice Mail نیز شناخته می شود، شما می توانید سیستم های پیغام گیر را در میان تمامی سیستم های تلفنی در دسترس داشته باشید و همچنین در صورتی که تماس گیرنده موفق به ارتباط با شما نشده است، می توانید از این قابلیت مهم استفاده داشته باشید. اما در میان امکانات ایزابل، دانستن ویژگی های صندوق صوتی این سیستم تلفنی می تواند برای شما بسیار مهم باشد. در ابتدا شما باید بدانید که پیام صوتی ضبط شده شما می تواند به آدرس ایمیل شما ارسال شود. همچنین امکان حذف پیام پس از ارسال شدن به ایمیل برای شما وجود خواهد داشت. در کنار آن یک محیط وب الستیکس در دسترس شماست تا بتوانید پیام های صوتی خود را داشته باشید. در نهایت نیز می توان گفت که امکان شنود پیام های صوتی را از روی سیستم ایزابل داشته باشید. در صورتی که قصد محدود نمودن ظرفیت، محدود کردن مدت زمان پیام قابل ضبط و یا تماس با فرد پیام گذار در این بازی برای شما وجود خواهد داشت که قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود.


امکانات ایزابل

امکانات ایزابل

از دیگر امکانات ایزابل که در دسترس شماست می توان به قابلیت ضبط مکالمه اشاره نمود. این قابلیت که با نام Recording نیز شناخته می شود، به شما این امکان را می دهد تا بتوانید ضبط مکالمات را به صورت تعریف شده داشته باشید. این قابلیت در سه حالت به عنوان امکانات ایزابل در دسترس شما می باشد. اولین حالت آن است که هیچ تلفنی ضبط نشود، در حالت دوم می توانید تمامی تلفن ها را ضبط کنید و در آخرین حالت شما می توانید یک کد خاص را تعریف کنید تا بتوانید در صورت صلاحدید، تلفن را ضبط کنید.

قابلیت ضبط تماس که از امکانات ایزابل نیز شناخته می شود می تواند در چهار حالت مورد استفاده قرار گیرد. در حالت اول شما می توانید تماس های داخلی را ضبط کنید، در حالت دوم می توانید شماره داخلی را با شماره خارجی ضبط کنید. در حالت دیگر می توانید تماسی را با یک داخلی دیگر داشته اید را ضبط کنید و در آخرین حالت شما می توانید تمامی شماره ها را ضبط کرده و از آن ها استفاده داشته باشید.

به طور کلی می توان گفت که داخلی ها دارای قابلیت های مختلفی هستند و شما می توانید در شرایط مختلف آن را ضبط کنید. در صورتی که قصد دارید از آن استفاده داشته باشید می توانید کد مورد نظر را در سیستم تلفنی ایزابل تعریف کرده و در صورت صلاحدید تلفن را ضبط کنید. همچنین شما می توانید اولویت های مربوط به ضبط مکالمه را ایجاد کنید و در صورتی که قصد داشته باشید که از این قابلیت استفاده کنید، می توانید اولویت ها را در سیستم تلفنی خود ضبط کرده و سپس از آن استفاده داشته باشید. در نهایت می توانید مکالماتی که ضبط شده اند را از طریق محیط الستیکس در دسترس داشته باشید.

ایزابل چیست؟

ایزابل چیست؟

تعریف داخلی روی گوشی موبایل با ایزابل

به طور کلی می توان گفت که در ایزابل ما می توانیم ویژگیهایی را در این سیستم مشاهده کنیم که قطعا می تواند برای ما جذاب باشد. از مهم ترین این ویژگی ها می توان به امکان استفاده بر روی پهنای باند کم اشاره نمود. همچنین امکانات ایزابل برای موبایل به این موارد محدود نشده و می توانید برای برطرف کردن مشکلات نت روی سیستم داخلی و همچنین الستیکس دسترسی داشته باشید. همچنین کدک های فشرده سازی صدا با استفاده از این ابزار در دسترس شما می باشد و برای فشرده سازی صدا از کدک ILBC استفاده داشته باشید. همچنین می توانید یک یا چند IP Address را محدود و مشخص کرده و از آن استفاده داشته کنید.

آشنایی با Features Codes در ایزابل

از دیگر امکانات ایزابل که می توانیم به آن دسترسی داشته باشیم، Features Codes یا همان کد هایی با عملکرد خاص می باشد. در این خصوص باید بدانید که ایزابل به عنوان یک سیستم حرفه ای تلفنی شناخته می شود و به عنوان یک کد ویژه قابلیت دسترسی می دهد. کد هایی برای شنود مکالمه (dahdi barge) در دسترس شما می باشد که برای کارت تلفنی مورد استفاده قرار میگیرد و همچنین خط شنود را مشخص می کند. همچنین با استفاده از کد (chan spy) شما می توانید مکالمات را بر روی سیستم تلفنی ایزابل با کد ویژه تلفنی داشته باشید. همچنین قابلیت Transfer در کنار Attended transfer را می توان از دیگر کدهایی دانست که در ایزابل بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

Call Pick up از دیگر کد ها به شمار می رود که در امکانات ایزابل می توان به آن اشاره کرد و می تواند برای دسترسی به سایر تلفن ها مورد استفاده قرار گیرد. همچنین با استفاده از کد های خاصی می توانید به صندوق صوتی دسترسی داشته باشید و با استفاده از آن به پیام های صوتی دسترسی بگیرید.

Features Codes در ایزابل

استفاده از ایزابل

آموزش فعالسازی منشی دیجیتال در ایزابل

از دیگر ویژگی هایی که شما می توانید به آن دسترسی داشته باشید، قابلیت فعال سازی منوی منشی دیجیتال به شمار می رود. در این روش شما می توانید به سادگی به منشی دیجیتال دسترسی داشته باشید و سیستم تلفنی ایزابل می تواند برای منوهای منشی دیجیتال شما مورد استفاده قرار گیرد. از دیگر امکانات ایزابل که با استفاده از IVR در دسترس شما می باشد می توان به امکان ایجاد یک یا چند ورودی عددی اشاره کرد. همچنین تعریف مقصد مشخص با استفاده از این روش برای شما امکان پذیر است و در صورت عدم انتخاب هیچ یک از گزینه های ورودی می توانید از این شیوه استفاده داشته باشید. امکان راه اندازی منشی های دیجیتالی به صورت چند زبانه نیز در این ابزار برای شما در دسترس می باشد. چند قابلیت دیگر نیز با استفاده از سیستم ایزابل در دسترس شما است که از مهم ترین آن ها می توان به ایجاد گزینه های چتر رقمی، شماره گیری داخلی ها به صورت مستقیم، تعریف های دیگر و غیره اشاره کنیم.

آموزش نحوه فعالسازی منشی دیجیتال در ایزابل

آموزش نحوه فعالسازی منشی دیجیتال در ایزابل

بخش اعلان یا Announcement از امکانات ایزابل

در این قسمت قصد داریم برخی دیگر از ویژگی ها را به شما معرفی کنیم که قطعا می تواند در میان امکانات ایزابل مورد استفاده باشد.

Announcement را می توان از امکانات مهم ایزابل دانست.در صورتی که می خواهید صدای ضبط شده مورد نظر را پخش کنید، می توانید از این اعلان استفاده داشته باشید. همچنین در بخش Conference شما می توانید به سیستم تلفنی خود دسترسی داشته باشید تا با این گزینه بتوانید به کاربران خود دسترسی دهید تا با شماره گیری های خاصی، اتاق کنفرانس خود را ایجاد کنید. امکان تنظیم رمز عبور و همچنین امکان پخش پیام خوش آمد گویی از مهم ترین امکانات ایزابل در بخش کنفرانس می باشد. Call Park از دیگر قابلیت ها و امکانات ایزابل به شمار می رود که می تواند به شما این امکان را بدهد تا در مکان خاصی تماس ها پارک شوند تا شخص در صورت نبودن پاسخگو باز هم بتواند ارتباط برقرار کند.

امکانات ایزابل در تغییر مسیر تماس های ورودی

در واقع شما می توانید با استفاده از این قابلیت پر کاربرد در سیستم تلفنی ایزابل، به دیگران این دسترسی را ارائه دهید تا با شما در تماس باشند. برای مثال شما می توانید مسیر تماس ورودی را با کد کاربری خاص تعریف کنید و همچنین از قابلیت Flow Call نیز استفاده داشته باشید تا در مسیر تماس های ورودی با استفاده از این کد خاص، مسیر ورودی را با استفاده از امکانات ایزابل تغییر دهید، برای مثال پس از این که ساعت اداری تمام شد، شما می توانید تمامی ورودی های تماس را به بخش اپراتور بیست و چهار ساعته منتقل کنید که قطعا برای استفاده در سازمان ها مناسب خواهد بود.

استفاده از این شیوه به شما این امکان را می دهد تا بتوانید تماس های ورودی را با توجه به شرایط زمانی مختلف تغییر دهید و یا می توانید با استفاده از این روش مقاصد دلخواهی مشخص کنید. در صورت عدم آشنایی با قابلیت Follow Me میتوانید به مقاله آموزش Follow Me در ایزابل در وبسایت پیام استور مراجعه کنید.

ایجاد صف یا Queue را می توان از دیگر قابلیت های بسیار حرفه ای دانست که در میان امکانات ایزابل در دسترس شما می باشد و برای هر اپراتور و هر داخلی میتوانید این قابلیت را تعریف کنید.این شیوه می تواند برای تماس های ورودی با استفاده از سیستم بین گروهی مورد استفاده باشد. از دیگر امکانات ایزابل می توان به wrandom، random، Linear، rrmemory، ring all نیز در میان امکانات ایزابل اشاره کرد که در میان استراتژی های پاسخگویی به تماس می تواند برای شما مفید واقع شود. در صورتی که می خواهید اعلان ورودی را در زمان ورود به صف داشته باشید و یا از قابلیت Announcement استفاده کنید تا بتوانید کاربران را در داخل صف قرار دهید می توانید ایزابل به شما کمک خواهد کرد. همچنین منشی دیجیتال را می توان از دیگر ویژگی هایی دانست که در دسترس شما می باشد.

دسترسی به موقعیت کاربران با ایزابل

اگر بخواهیم از دیگر امکانات ایزابل برای شما برخی از مهم ترین ویژگی ها را برای شما بیان کنیم باید بگوییم که این قابلیت به شما امکان دسترسی به موقعیت کاربران را ارائه دهد و همچنین زمان تخمین زده شده برای شما در انتظار می باشد و همچنین اختصاص اولویت به برخی از کاربران اشاره نمود. در کنار تمامی این ویژگی ها می توان گفت که امکانات ایزابل می تواند در نهایت به شما کمک کند تا تمامی اقدامات لازم برای پاسخگویی را به صورت حرفه ای انجام دهید و این امکانات همواره در دسترس شما خواهد بود.

امکانات ایزابل در خصوص مسیریابی تماس ها

با استفاده از ایزابل می توانید به دو قابلیت Inbound Route و Outbound Route دسترسی داشته باشید که به شما امکان هدایت تماس های ورودی و خروجی را خواهد داد و همچنین در صورتی که شخصی خارج از سیستم تلفنی با شما در تماس باشند می توانند از مسیریابی های متفاوت استفاده کنند. همچنین می توان گفت که این ابزار امکان دسترسی شما به برخی دیگر از مسیریابی های خارجی را خواهد داد. شما می توانید با استفاده از امکانات ایزابل به طور کلی میزان کارایی خود را تنظیم کنید. در واقع شما هیچ محدودیتی برای استفاده از این سیستم نخواهید داشت و در کل تمامی این ویژگی ها در دسترس شما می باشد. شما می توانید مسیریابی تماس های ورودی و خروجی را به بهترین نحو ممکن در این سیستم انجام دهید که قطعا برای شما جذاب خواهد بود.

در صورتی که بخواهید از بیرون به سیستم دسترسی داشته باشید نیز امکانات ایزابل می تواند به کمک شما بیاید و کافی است قابلیت Trunk را فعال کنید تا بتوانید از این قابلیت استفاده کنید. این کار باعث می شود تا بسیاری از ویژگی ها را در دسترس داشته باشید

امکانات ایزابل در زمینه ارسال و دریافت فکس

یکی از مهم ترین ویژگی ها و امکانات ایزابل را می توان ارسال و دریافت فکس ایزابل دانست. این قابلیت به شما این امکان را می دهد تا چند دستگاه فکس را به صورت همزمان فعال سازی کنید تا در نهایت بتوانید بدون نیاز به کاغذ، هزینه نگهداری و سایر موارد به این قابلیت دسترسی داشته باشید. تمامی فایل های فکس به صورت PDF در دسترس شماست و می توانید از این قابلیت استفاده داشته باشید. این امکان از طریق ایمیل نیز در دسترس شما می باشد.